Na biwak ku przygodzie

W dniach 22-24 maja uczniowie o profilu straż pożarna z klasy IIB i IIIC uczestniczyli w trzydniowym biwaku kondycyjno-szkoleniowym w Bornem Sulinowie. Zachęcamy do przeczytania relacji i obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia. Działo się! 🚣‍♂️🚴
 
“Pobyt w tym ekscytującym miejscu rozpoczęliśmy od spływu kajakowego rzeką Piławą do rozległych i co roku inaczej poprzerastanych nowo utworzonymi kępami zieleni – Zalewów Nadarzyckich. Wymagało to od uczestników naprawdę dobrej kondycji i wytrwałości. Do przepłynięcia mieliśmy ponad 15 km zmagając się z tamami, przenioskami, drzewami i konarami tarasującymi drogę, a na zakończenie trzeba było pokonać najcięższy odcinek – rozległe i nieprzewidywalne Zalewy Nadarzyckie. Jednak piękne widoki i dopisujące humory uczestników rekompensowały trudy wysiłku.
 
Kolejnego dnia ruszyliśmy rowerami oglądać bunkry i inne budowle militarne z II wojny światowej ukryte w borneńskich lasach. Niestety nasze plany pokrzyżowała pogoda. Ulewa była tak dotkliwa, że do miejsca pobytu wróciliśmy doszczętnie mokrzy. Jednak dla strażaków zmienne warunki atmosferyczne i nieprzewidziane sytuacje to norma. Po obiedzie nadrobiliśmy stratę i zrobiliśmy objazd Bornego Sulinowa, zapoznając się z jego zabytkami i historią. A wieczorem przy ognisku świętowaliśmy urodziny Pauli i Weroniki!
 
Ostatniego dnia naszego pobytu na obozie udaliśmy się do Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Bornem Sulinowie. Tam młodzież miała okazję zapoznać się ze strukturą organizacyjną Ośrodka oraz bazą poligonową i wyposażeniem sprzętowym tej jednostki. Pytań było mnóstwo. A jedna z uczestniczek wycieczki z województwa zachodniopomorskiego została zaproszona do udziału w szkoleniu OSP. Na zakończenie były oczywiście pamiątkowe zdjęcia. Wyjazd był bardzo intensywny, kreatywny i obfitujący w wydarzenia i przygody! Tak jak służba strażaka!”