Obchody Święta Wojskiego Polskiego w regionie

Zachęcamy wszystkich kadetów do wzięcia udziału w obchodach Święta Wojska Polskiego, które odbędą się w Słupsku i Ustce ⤵️
 
👉 Niedziela (14.08) – 7. Pomorska Brygada Obrony Wybrzeża oraz Komitet Obchodów Świąt Państwowych i Rocznic Historycznych przy Prezydencie Miasta Słupska zapraszają wszystkich na obchody Święta Wojska Polskiego w Słupsku. Rozpocznie je uroczysta Msza Święta w kaplicy garnizonowej 7.PBOW (godz. 10:00, ul. Bohaterów Westerplatte). Na godz. 11:00 przewidziano start oficjalnych uroczystości – będą przemówienia, wręczenie medali, odznaczeń i stopni wojskowych, apel pamięci oraz salwa honorowa. Do godz. 14:00 zorganizowany zostanie Dzień Otwartych Koszar. Odwiedzający zobaczą pokaz sprzętu wojskowego i prezentację Grupy Rekonstrukcji Historycznych „Grzmot”.
 
Oddając hołd żołnierzom, będzie można złożyć kwiaty pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego na Placu Zwycięstwa (od godz. 12:30). Ponadto, w ramach cyklicznej imprezy “Garden Party u Karola” w Parku Waldorffa odbędzie się Koncert Patriotyczny, który zostanie wykonany przez “WZW WIARUSY” im. ppłk Lek. Stanisława Szarmacha.
 
👉 Poniedziałek (15.08) – Obchody Święta Wojska Polskiego w Ustce zaplanowano w ostatni dzień Dożynek Rybnych. Otworzy je uroczysta Msza Święta z ORP „Wigry” w porcie wschodnim (godz. 11:00). Następnie wystawiona zostanie warta honorowa przy Pomniku „Ludziom Morza” (o godz.11:30). Na 12:00 zaplanowano uroczysty apel, a w godz. 15:00-17:00 zwiedzić będzie można ORP „Wigry”.