Wyjątkowy dzień dla naszych partnerów

Dyrektor Zespołu Szkół Mundurowych w Słupsku, dr Wiesław Lesner, gościł dziś (2 czerwca) na uroczystości nadania sztandaru Aresztowi Śledczemu w Słupsku, z którym szkoła ściśle współpracuje. 🤝
 
👉Przypomnijmy, że Areszt Śledczy w Słupsku oficjalnie stał się partnerem ZSM w maju ubiegłego roku. Zawarte porozumienie dotyczy wsparcia procesu dydaktycznego, czyli organizacji i współpracy w zakresie szkolenia uczniów naszej szkoły – przekazania uczniom niezbędnej, rzetelnej wiedzy i doświadczeń wynikających z realizacji zadań służbowych w jednostkach penitencjarnych Służby Więziennej.
 
✅Nie mogło nas zatem zabraknąć na jednym z najważniejszych wydarzeń w historii naszych partnerów. Od dziś Areszt Śledczy w Słupsku ma sztandar. Co to oznacza?🤔
 
🗣️”Sztandar jako symbol zaszczytnej, ofiarnej i wiernej służby dla dobra Rzeczypospolitej Polskiej będzie obecny podczas uroczystych obchodów świąt narodowych i państwowych o charakterze patriotycznym i religijnym oraz podczas wręczania funkcjonariuszom odznaczeń i nominacji na wyższe stopnie służbowe. Będzie przypominał funkcjonariuszom i pracownikom o najwyższych wartościach – honorze, męstwie, wierności, tradycji. Niewątpliwie wpłynie również na pozytywny odbiór społeczny jednostki i pozwoli na podniesienie jej rangi.”
 
Gratulujemy!👏