Zaśpiewamy wspólnie dla Niepodległej

Już 10 listopada odbędzie się kolejna edycja akcji “Szkoła do hymnu”. Zespół Szkół Mundurowych w Słupsku z dumą weźmie udział w akcji już po raz szósty.
 
W piątek, 10 listopada, w przeddzień Święta Niepodległości, uczniowie wraz z nauczycielami o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewają wspólnie “Mazurka Dąbrowskiego”, by uczcić odzyskanie przez Polskę niepodległości.
 
⚪🔴Ale trudno wyobrazić sobie obchody Dnia Niepodległości bez symboli narodowych – zachęcamy wszystkich uczniów i ich rodziców do własnoręcznego przygotowania na ten dzień kotylionów – biało-czerwonych wstążek/kokard (np. z papieru), które można przypiąć do munduru czy koszuli, albo plecaka, dając tym samym wyraz swojemu patriotyzmowi.
 
Nie możemy się już doczekać wspólnej chwili patriotycznego uniesienia. Zachęcamy wszystkich do wspólnego śpiewania!
 
W ubiegłym roku „Mazurek Dąbrowskiego” wybrzmiał w blisko 20,5 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewało ponad 4 mln uczniów i blisko 400 tys. nauczycieli z całego kraju.