Dziękujemy Wam!

Dzień Edukacji Narodowej (do 1982 r. Dzień Nauczyciela) to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku. Przypada 14 października i upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została powołana właśnie tego dnia, w 1773 r.
 
Ten dzień nadal nazywamy potocznie Dniem Nauczyciela – bo takim w praktyce jest. Od dziesiątek lat obchodzony jest w polskich szkołach i stanowi czas, w którym pochylamy głowy przed ciężką pracą każdego nauczyciela. To z pozoru prosty zawód, ale w rzeczywistości wymaga dużych pokładów cierpliwości, wytrwałości i… wiedzy.
 
A w nauczaniu najważniejsze jest to, aby skutecznie tę wiedzę przekazać Wam, uczniom. W tym dniu dziękujemy wszystkim nauczycielom, pedagogom, pracownikom oświaty, którzy wykonując codziennie ciężką, niekiedy mozolną, ale satysfakcjonującą pracę, kształcą kolejne młode pokolenie.
Dziś jest Wasz dzień, świętujcie 🎉