Tydzień Konstytucyjny w Zespole Szkół Akademickich

W dniach 11-13 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół Akademickich w Słupsku odbyły się spotkania młodzieży w ramach Tygodnia Konstytucyjnego. Stowarzyszenie im. prof. Zbigniewa Hołdy jest inicjatorem projektu – akcji edukacyjnej, której celem jest zwrócenie uwagi uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji i działalności Trybunału Konstytucyjnego. W przystępny i interesujący sposób przeprowadzono zajęcia z młodzieżą, aby pokazać, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas. Z klasami pierwszymi liceum spotkała się pani sędzia Sądu Rejonowego -Agnieszka Buraczewska. W klasach drugich liceum zajęcia prowadziły Panie – adwokat Kinga Dagmara Siadlak oraz sędzia Sądu Okręgowego, Joanna Krzyżanowska, a w dwóch klasach gimnazjum – Pani sędzia Sądu Okręgowego Wanda Dumanowska. Serdecznie dziękujemy za cenną inicjatywę.