Szkolenie zakończone!

Kadeci klas trzecich Zespołu Szkół Mundurowych w Słupsku wzięli udział w pięciodniowym szkoleniu w Ustce. Ćwiczyli, zdobywali nowe umiejętności i integrowali się w najlepszy możliwy sposób – poprzez rywalizację i dobrą zabawę.

Uczniowie szkolili się z podstaw maskowania, ćwiczyli marsz ubezpieczony i poznali procedurę MEDEVAC (transport rannego z pola walki). Ponadto sprawdzili się w wykrywaniu ukrytych pułapek, a także doskonalili się we wzniecaniu ognia techniką “dakota”. Nie mogło również zabraknąć zajęć survivalowych, w tym szkolenia z budowy schronienia. Był też czas na trochę teorii, bo kadeci odwiedzili komisariat policji w Ustce, ale także placówkę straży granicznej, gdzie dowiedzieli się chociażby, jak przebiega rekrutacja do służby w SG.

Zdobyte umiejętności trzeba było przetestować w praktyce – a najlepszym sposobem, by się sprawdzić była rywalizacja w kilku konkurencjach. Nasi instruktorzy wyróżnili kadetów, którym poszło najlepiej:

🦎Maskowanie:

🥇I miejsce: Konrad Przydatek, Mikołaj Szu, Adam Frej
🥈II miejsce: Oliwier Głębocki, Wiktoria Kublik, Daria Niemczyk
🥉III miejsce: Julia Franczak, Daria Szwedowska, Dominika Łącka, Natalia Zych

🚑Najlepsi ratownicy medyczni na polu walki: Marcel Labuda, Marcin Kołodziejski, Konrad Przydatek, Arsen Buzin

🔥Rozpalanie ogniska “dakota”:

🥇I miejsce: Paweł Turos, Konrad Przydatek, Jakub Ringwelski, Maciej Grabowicz, Marcel Labuda
🥈II miejsce: Dominik Mańkowski, Kamila Tomczyk, Dominika Łącka, Natalia Zych, Daria Niemczyk, Justyna Paczuła
🥉III miejsce: Jakub Pacynko, Marcin Kołodziejski, Mateusz Szubski, Arsen Buzin, Jarosław Rup

🔥Nocne rozpalanie ogniska “dakota”:

🥇I miejsce: Julia Franczak, Daria Szwedowska, Wiktoria Kublik, Julita Karbowiak
🥈II miejsce: Jakub Ringwelski, Konrad Przydatek, Maciej Grabowicz, Paweł Turos, Marcel Labuda
🥉III miejsce: Dominik Mańkowski, Kamila Tomczyk, Justyna Paczuła, Daria Niemczyk, Dominika Łącka, Wiktoria Rosiak, Natalia Zych

🦎… i kolejne maskowanie:

🥇I miejsce: Maciej Grabowicz, Paweł Turos, Jakub Ringwelski, Marcel Labuda, Konrad Przydatek
🥈II miejsce: Dominik Mańskowski, Kamila Tomczyk, Justyna Paczuła, Daria Niemczyk, Wiktoria Rosiak, Natalia Zych, Dominika Łącka
🥉III miejsce: Wiktoria Kublik, Justyna Karbowiak, Daria Szwedowska, Julia Franczak

Wszystkim kadetom uczestniczącym w obozie serdecznie gratulujemy! Zdobyte doświadczenie zaowocuje w przyszłości, a dla wielu może być przepustką do służby w mundurze 👏.