O straży granicznej wiedzą niemal wszystko

Uczniowie Zespołu Szkół Mundurowych w Słupsku – Weronika Twardowska (kl. IB), Nikola Zielińska (kl. IIC) i Adam Raszewski (kl. IB) – wzięli w tym tygodniu udział w konkursie wiedzy o straży granicznej organizowanym przez Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie. Kadeci musieli wykazać się wiedzą z zakresu struktury organizacyjnej straży granicznej, jej zadań, wyposażenia czy historii.

Z rywalami z innych szkół mundurowych zmierzyli się także w teście sprawnościowym – rywalizowali w konkurencjach takich, jak: skok w dal, bieg po kopercie, skrętoskłony na czas czy próba gibkości🤸‍♂.

W konkursie brali udział uczniowie z jedenastu szkół mundurowych z województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego. Nasi kadeci za uczestnictwo w konkursie zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami🏅.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!