Prelekcje ze strażą

15 lutego funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Ustce wraz z psem służbowym na terenie Zespołu Szkół Mundurowych w Słupsku przeprowadzili prelekcje na temat służby w SG.

🫡Podczas spotkania przedstawiono uczniom klas maturalnych specyfikę pełnienia służby w Morskim Oddziale Straży Granicznej, wyposażenie specjalistyczne wykorzystywane podczas służby, ustawowe zadania Straży Granicznej oraz jej strukturę. Maturzystów zapoznano z procedurami naboru do służby oraz wymaganiami, jakie stawiane są osobom chcącym wstąpić w szeregi formacji z uwzględnieniem specyfiki Morskiego Oddziały Straży Granicznej.

🎓Ponadto przekazano informacje dotyczące studiów w Wyższej Szkole Straży Granicznej w Koszalinie oraz omówiono algorytm postępowania dla kandydata ubiegającego się o przyjęcie na studia pierwszego stopnia w WSSG.

🐕‍🦺Dodatkowo, podczas pokazu funkcjonariusze PSG w Ustce zaprezentowali poziom wyszkolenia psa służbowego HIRA pod kątem ogólnego posłuszeństwa.