Wspólne walentynki zakończone sukcesem!

W niecodzienny sposób uczniowie słupskich szkół ponadpodstawowych obchodzili Dzień Zakochanych. Z tej okazji postanowili zainaugurować Międzyszkolną Pocztę Walentynkową. W akcji wzięli również udział uczniowie Zespołu Szkół Mundurowych w Słupsku!

💓Inicjatorem tego przedsięwzięcia był Samorząd Uczniowski z V Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Słupsku. Młodzież tłumie zaangażowała się w inicjatywę – do specjalnych skrzynek ustawionych w szkołach uczniowie wrzucili setki listów, nie tylko miłosnych. Następnie przedstawiciele poszczególnych liceów i techników dostarczyli je adresatom.

– Ku ogromnemu zaskoczeniu organizatorów cała akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W całym projekcie wzięło udział aż 14 szkół średnich z całego miasta – mówi Małgosia Graczyk z “piątki”, pomysłodawczyni przedsięwzięcia.

🤝W inicjatywę zaangażowały się zarówno szkoły publiczne, jak i niepubliczne. Była to pierwsza okazja do tak dużej współpracy, ale jak zapowiadają przedstawiciele placówek – nie ostatnia.