Na nauce w Areszcie

23 listopada uczniowie klasy IIIA Zespołu Szkół Mundurowych w Słupsku uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym Służby Więziennej związanym z prewencją przestępstw wśród młodzieży pn. „W SŁUŻBIE PRAWU”.

👉Służba Więzienna przygotowała dwa moduły zajęć: jeden na terenie jednostek penitencjarnych, drugi w placówkach oświatowych. Zajęcia na terenie jednostki penitencjarnej ukazują realia życia więziennego nie tylko z perspektywy więźniów, ale także funkcjonariuszy.

✅Edukacja młodzieży szkolnej obejmuje wiedzę na temat podstawowych praw, obowiązków oraz funkcjonowania profilaktyki przestępstw. Szczególną wartość w edukacji prawnej mają zajęcia praktyczne poruszające zagadnienia prawne.

Podstawowym celem zajęć jest edukacja prawna młodzieży w związku z coraz częstszym zjawiskiem wchodzenia w konflikt z prawem młodych ludzi. Zajęcia skupiają się na edukacji prawnej z naciskiem na prewencję przestępstw wśród młodzieży.