Zachęcali do służby

Uczniów Zespołu Szkół Mundurowych w Słupsku z Oddziału Przygotowania Wojskowego odwiedziło wczoraj Wojskowe Centrum Rekrutacji w Słupsku. Naszymi gośćmi byli chorąży Piotr Konarzewski i sierżant Łukasz Kostrzewa.🫡

🪖Młodzież w trakcie spotkania zapoznała się z zasadami rekrutacji do wojska. Uczniowie poznali również korzyści płynące z podjęcia służby w mundurze.

👉Pierwszym krokiem do kariery w wojsku może być dobrowolna zasadnicza służba wojskowa. Jednym z największych atutów takiej służby są wysokie zarobki (4960 zł), dostęp do ubezpieczeń społecznych, czy duże zniżki na komunikację. Aby zacząć szkolenie należy zgłosić się do najbliższego WCR, spełniając kilka podstawowych warunków:

✅wiek minimum 18 lat, polskie obywatelstwo, niekaralność za przestępstwo umyślne, zdolność fizyczna i psychiczna do pełnienia służby wojskowej, wykształcenie co najmniej podstawowe, nieposzlakowana opinia.

Dziękujemy WCR Słupsk za odwiedziny i owocne spotkanie z młodzieżą!