Zapoznanie z ratownictwem wodnym

Uczniowie klas IC, IIB, IIIC o profilu strażackim uczestniczyli w tym tygodniu w wycieczce do Ustki. I to nie byle jakiej, bo nasza młodzież połączyła przyjemne z pożytecznym.

🚒Głównym założeniem wyjazdu było zapoznanie uczniów klas strażackich z ratownictwem wodnym i wodno-nurkowym. Było to możliwe dzięki funkcjonariuszom z JRG 3 w Ustce oraz SGRW-N Ustka, którzy spotkali się z naszą młodzieżą nad rzeką Słupią.

👨‍🚒Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z służbą strażaków nurków MSWiA i ich pracą. Poznali zasady bezpieczeństwa nad wodą, zasady ratownictwa wodnego i wodno-nurkowego oraz techniki ratownicze.

👉Było też trochę praktyki. Każdy miał okazję rzucić koło ratunkowe i rzutkę ratowniczą osobie topiącej się. Największą atrakcją była możliwość założenia suchego skafandra nurkowego.🤿

🔥Wyjazd do Ustki był również doskonałą okazją do integracji – spotkanie zakończyło się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Kolejny raz świetną zabawę połączyliśmy z nauką.