Spotkanie z wojskiem

Kadeci Zespołu Szkół Mundurowych w Słupsku odwiedzili dziś, 6 października, kampus Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku, by wziąć udział w wojskowym dniu otwartym.

🛡Wydarzenie było inauguracją większego projektu związanego z cyberbezpieczeństwem, w którym udział bierze słupska uczelnia. Patronat nad nim sprawuje Ministerstwo Obrony Narodowej.

👉Impreza była świetną okazją dla młodzieży, by poznać specyfikę pracy w Wojsku Polskim oraz zobaczyć, jakim sprzętem posługują się Siły Zbrojne RP. Kadeci mieli również możliwość poznać zasady rekrutacji do wojska.

🎯Jakby atrakcji było mało, uczniowie klasy IIA uczestniczyli w trakcie pikniku w zajęciach strzelectwa na strzelnicy wirtualnej i strzelnicy typu Cyklop, a także w wykładzie dotyczącym cyberbezpieczeństwa. Kadeci, którzy planują kontynuowanie edukacji na studiach zapoznać się mogli natomiast z kierunkami nauczania prowadzonymi przez Uniwersytet Pomorski w Słupsku.