W placówce straży granicznej

Dziś, 4 października, uczniowie Zespołu Szkół Mundurowych w Słupsku odwiedzili Placówkę Straży Granicznej w Ustce.

W ramach współpracy szkoły z Morskim Oddziałem Straży Granicznej oraz zajęć mundurowych zapoznali się ze specyfiką służby w tej formacji, zaznajomili się z zasadami rekrutacji i sprzętem, którym dysponują strażnicy graniczni. Wszystko pod okiem instruktora Andrzeja Sieniucia i koordynatora zajęć mundurowych Grzegorza Kowalika. 🫡

👉A nad karierą w straży granicznej zdecydowanie warto się zastanowić. Przypomnijmy, że wykształcenie zdobyte w szkole o profilu mundurowym procentuje podczas rekrutacji prowadzonej przez Morski Oddział Straży Granicznej. Służba w Straży Granicznej daje wiele możliwości, bo funkcjonariusze mogą pracować jako eksperci do spraw fałszerstw dokumentów, specjaliści do spraw migracji, członkowie załóg jednostek pływających, pirotechnicy, czy przewodnicy psów służbowych. Jest to praca odpowiedzialna, ale stabilna i dobrze wynagradzana.