Odwiedzili nas goście z Litwy

Do Zespołu Szkół Mundurowych w Słupsku zawitali w czwartek funkcjonariusze policji z… Litwy, by spotkać się z naszymi kadetami. Co litewska policja robiła w Słupsku?🤔

Policjanci ze Szkoły Policji w Kownie przybyli do naszego miasta, by razem z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku uczestniczyć we wspólnych służbach patrolowych. Goście z Litwy pracowali chociażby ze słupską drogówką, czy przyglądali się pracy przewodników psów służbowych. Wizytowali również w słupskiej Szkole Policji, gdzie zapoznali się ze specyfiką służby policjantów w jednostce terenowej.

🗣️ Jak podkreśla Komenda Miejska Policji w Słupsku, ” Polsko-litewskie patrole są okazją do obserwacji służby polskiego policjanta, co w przyszłości może pomóc litewskim funkcjonariuszom podczas wspólnych międzynarodowych patroli, które od kilku lat funkcjonują po obu stronach granicy polsko-litewskiej.”

Warto nadmienić, że Zespół Szkół Mundurowych w Słupsku był jedyną szkołą w mieście, którą litewscy policjanci odwiedzili 🫡

fot. KMP w Słupsku