Ruszyły zapisy na “Koło Dziennikarskie”

“Koło Dziennikarskie” to forma zajęć pozalekcyjnych skierowana do uczniów klas I i II Zespołu Szkół Mundurowych w Słupsku.

👉 Każdy z uczestników będzie miał okazję dowiedzieć się jak wygląda i z czym wiąże się praca dziennikarza prasowego. Co oprócz tego?

✅ Uczestnicząc w “Kole” poznasz specyfikę gatunków dziennikarskich (artykuł, recenzja, wywiad, itd.), poznasz rodzaje mediów (prasa, radio, telewizja, internet) oraz cechy, którymi się charakteryzują,

✅ Będziesz wiedział/a z jakich źródeł informacji korzystać, co przydatne może okazać się również w Szkole,

✅ Poznasz budowę i cechy gazet, czasopism i magazynów,

✅ Nauczysz się, jak w prawidłowy napisać i zredagować tekst dziennikarski, który sam/a stworzysz

✅ Poznasz pojęcie Public Relations i dziennikarstwa internetowego – bo sieć to zupełnie nowe i wbrew powszechnej opinii – wartościowe medium.

🤔 Może nawet uda się wspólnymi siłami stworzyć gazetkę szkolną?

Wszystkich chętnych zapraszamy do wypełnienia krótkich formularzów zapisu dostępnych w klasach i sekretariacie – to na formularzu wybieracie dzień i godziny, w których chcielibyście odbywać zajęcia.

📝Zapisy trwają do końca tygodnia (16.12)!