Na nich zawsze można liczyć!

Młodzież z Zespołu Szkół Mundurowych w Słupsku, już tradycyjnie, pomogła przy przygotowaniu kolejnego biegu organizowanego przez Fundację Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych “Sub ventum”.

❄ Tym razem, nasi kadeci zabezpieczyli trasę “VII Mikołajkowego Krossa Górskiego z Komandorkiem u Kantego”. Frekwencja dopisała, bo mimo niesprzyjających warunków pogodowych – śniegu i mrozu – w akcji wzięło udział kilkudziesięcioro naszych uczniów!

Wyróżnijmy też kadetów, którzy wystartowali w zawodach, reprezentując Zespół Szkół Mundurowych: Oskara Stankiewicza i Piotra Niemierzyckiego z klasy IA. Ukończyć bieg w takich warunkach to nie lada wyczyn 🔝

Słowa uznania kierujemy również do rodziców – cieszymy się, że angażujecie się w coraz więcej działań i kibicujecie naszej młodzieży, współtworząc tym samym wspaniałą szkolną społeczność 👥

Nie możemy również nie wspomnieć o kolejnej szlachetnej inicjatywie – młodzież z Zespołu Szkół Mundurowych przygotowała dla dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Damnicy świąteczne paczki. Te natomiast, do organizatora zbiórki, czyli Fundacji Sub Ventum, zawiozła pani Dorota Szubska-Sadowska – serdecznie dziękujemy!

🏃‍♂ A w “VII Mikołajkowym Krossie Górskim z Komandorkiem u Kantego” udział wzięło blisko 200 zawodników na dystansie sześciu kilometrów. By uczestniczyć w rywalizacji, nie trzeba było biec, bo w szranki stanęli również miłośnicy nordic walking. Zebrane przez organizatora środki i paczki trafią do osób starszych z DPS “Leśna Oaza” i DPS Lubuczewo, dzieci z OSW Damnica, bezdomnych z Towarzystwa im. Brata Alberta w Słupsku i Hospicjum w Koszalinie.