Jak wygląda praca w Służbie Więziennej?

Dziś (5.12) uczniów klas czwartych Zespołu Szkół Mundurowych w Słupsku odwiedził Areszt Śledczy w Słupsku. Młodzież zapoznała się ze strukturami Służby Więziennej oraz słuchała, jak funkcjonuje Areszt Śledczy w Słupsku – omówiono szczegółowo m.in specyfikę pracy funkcjonariuszy w Dziale Ochrony czy Dziale Penitencjarnym.

👉 Uczniowie ujrzeli również w akcji psa specjalnego Nena, a o pracy z czworonogiem opowiedział jego przewodnik.

👉 Areszt Śledczy to również potencjalne przyszłe miejsce pracy – nasi goście przybliżyli wszystkim uczniom kryteria naboru do Służby Więziennej.

Za spotkanie z młodzieżą serdecznie dziękujemy dyrektorowi Aresztu Śledczego w Słupsku, ppłk Grzegorzowi Kowalikowi; młodszemu wychowawcy, st. szer. Natalii Chudzik; kierownikowi Działu Ochrony, chor. Pawłowi Bińczakowi i przewodnikowi psa specjalnego, sierż. Łukaszowi Jaśkowskiemu 👏