Teoria i praktyka na obozie szkoleniowym w Toruniu

Kadeci z klas II i III wzięli udział w 3-dniowym stacjonarnym obozie wojskowym w Toruniu (19.09-21.09). Odbyli na nim szkolenie teoretyczne, ale przede wszystkim praktyczne – z musztry indywidualnej i wojskowej, taktyki żołnierza na polu walki, ratownictwa medycznego czy walki wręcz.

Uczniowie z Zespołu Szkół Mundurowych w Słupsku mieli okazję nauczyć się przyjmowania prawidłowych postaw strzeleckich, zapoznać się z zasadami maskowania, posłuchać o podstawowych zagadnieniach dotyczących teorii strzału.

Oprócz tego, młodzież uczyła się poruszać po polu walki, dowiedziała się jak prawidłowo nosić oporządzenie taktyczne (kamizelki, kabury, pasy, hełmy, itd.), przeszła szkolenie z formowania szyków bojowych, jak i poznała system samoobrony Krav Maga.

Udział w obozach szkoleniowych to cenna lekcja, która pozwala Wam zasmakować wojskowego życia i pokazuje jak może wyglądać służba w mundurze – gratulujemy wszystkim uczestnikom obozu postawy i wytrwałości 🤝