Słuchali o służbie w mundurze

Kadeci z klasy IID w ubiegły piątek uczestniczyli w Dniu Otwartym Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

Młodzież miała okazję zobaczyć najnowsze, policyjne pojazdy. Oprócz tego wysłuchała ciekawych wykładów na temat pracy w policji. Dowiedziała się m.in jak funkcjonuje drogówka, obejrzała nagranie z policyjnego pościgu. Okazuje się, że służba w mundurze to dużo benefitów, atrakcyjne zarobki i satysfakcja z wykonanej pracy. Jak podkreślali funkcjonariusze, nie każdy odnajdzie się jednak w roli policjanta.

✅ Młody policjant, przed ukończeniem 26. roku życia i po odbyciu 6,5 miesięcznego szkolenia zawodowego podstawowego może liczyć na zarobki w wysokości ok. 4500 zł netto (“na rękę”). Po ukończeniu 26 lat, wysokość uposażenia dla początkującego funkcjonariusza oscyluje w okolicach 4100 zł netto.

✅ Pracując w policji liczyć można na pakiet szkoleń zawodowych, pakiet socjalny, dodatki finansowe (“mundurówka”, 13. pensja), a po 25 latach służby, można się już udać na emeryturę.

✅ Możliwości jest wiele, bo służbę można pełnić w różnych wydziałach – prewencyjnym, kryminalnym, drogowym, itd.

✅ Bycie policjantem wiąże się z wieloma wyrzeczeniami – pracować trzeba w święta, w trudnym terenie, niekiedy narażając własne życie. Do tego dochodzi duże obciążenie psychiczne.