Popracują w terenie

Grupa naszych kadetów wyjechała na tygodniowy obóz szkoleniowy do Ośrodka Szkoleniowo-Rekreacyjnego Szkoły Policji w Słupsku w Ustce Uroczysku.

Podczas obozu młodzież odbędzie praktyczne przeszkolenie z: taktyki w terenie i pozoracji pola walki, rzutu granatem, okopywania się, wykonania stanowiska ogniowego, transportowania rannego na polu walki, środków przymusu bezpośredniego, przeszukiwania osoby i miejsca, oględzin miejsca zdarzenia, orientowania się i poruszania w terenie. Dodatkowo, dowiedzą się jak działają alkogogle i narkogogle, odbędą zajęcia z daktyloskopii i wezmą udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy przez ratowników medycznych.

Takie wyjazdy mają za zadanie dostarczyć uczniom nie tylko ciekawych doświadczeń, ale również przygotować ich do pracy w służbach mundurowych 👮‍♂