3-dniowy obóz survivalowy w Toruniu

W dniach 12-14 czerwca 2019 r. nasza młodzież brała udział w obozie klas mundurowych, który odbył się w Toruniu na terenie firmy ZINTEGRA, która specjalizuje się w organizowaniu tego typu przedsięwzięć. Szkolenie odbyło się w dwóch etapach – szkolenie indywidualne i szkolenie drużynowe. Pierwsza część miała na celu przygotowanie każdego z osobna do późniejszego działania w zespole, które to szkolenie odbyło się w zespołach dwuosobowych, a następnie w zespołach siedmioosobowych. Podczas szkolenia indywidualnego poznali sprzęt indywidualny, a także broń jaka posługuje się obecnie wojsko i inne służby mundurowe. Następnie poznali postawy strzeleckie, a także taktyczne posługiwanie się bronią krótką i długą. W drugiej części, podczas działania w grupie zgrywali współdziałanie, uczyli się współpracować ze sobą. Mogli to sprawdzić podczas imitowanego ogniowego kontaktu z przeciwnikiem. W ostatnim dniu mieli okazję wziąć udział w pogadance na temat Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Nasza młodzież z obozu wróciła zmęczona, ale zadowolona 😉