Zakończył się obóz dla najmłodszych kadetów

W dniach 25-27 kwietnia odbył się kolejny obóz szkoleniowy dla uczniów klas pierwszych o profilu wojskowym i straży granicznej. Kadeci pozyskiwali nowe umiejętności z zakresu survivalu, taktyki, strzelectwa, samoobrony, czy musztry.

💪Zajęcia wzbudzały duże emocje, zwłaszcza podczas taktyki leśnej. Pot, ból i zmęczenie odczuł prawie każdy. Po męczącym dniu były zabawy przy ognisku. Obóz zakończono ze sportowym akcentem, bo odbyły się zawody strzeleckie. Gratulujemy zwycięzcom!

🛡️Ponadto, kadeci mieli okazję wziąć udział w szkoleniu wojskowym przeprowadzonym przez żołnierzy z 7 Brygady Obrony Wybrzeża. Zajęcia dotyczyły terenoznawstwa (topografia terenu) i pierwszej pomocy medycznej na polu walki. Przygotowano również szkolenie dla uczniów klasy straży granicznej – odbyli oni szkolenie w Placówce Straży Granicznej w Ustce.

👏Wszystkim kadetom uczestniczącym w obozie serdecznie gratulujemy! Zdobyte doświadczenie zaowocuje w przyszłości, a dla wielu może być przepustką do służby w mundurze.

Bardzo dziękujemy naszym instruktorom za przeprowadzone zajęcia!