Ruszyły obozy szkoleniowe dla naszych kadetów!

W dniach 15-17 kwietnia kadeci klas III i II o profilu wojskowym i policyjnym uczestniczyli w obozie szkoleniowym w okolicach Ustki.💪

✅Jak co roku, uczniowie mieli okazję wziąć udział w specjalistycznych szkoleniach pod okiem ekspertów. W trakcie obozu odbyły się:
– działania w pododdziałach zwartych Policji,
– musztra policyjna,
– taktyka i techniki interwencji,
– daktyloskopowanie osób,
– prezentacja narko i alkogogli

👮‍♂️To wszystko z udziałem funkcjonariuszy policji ze Szkoły Policji w Słupsku.

🪖Ponadto klasy wojskowe szkoliły się z zakresu:
– terenoznawstwa,
– przygotowywania tymczasowych stanowisk ogniowych,
– przygotowywania miejsc bytowania,
– samoobrony,
– strzelectwa z broni krótkiej i długiej.

🤝W ramach współpracy z Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce kadeci doskonalili swoje umiejętności w strzelectwie (na symulatorze Śnieżnik) i z zakresu pierwszej pomocy medycznej. W ramach ustalonego scenariusza zajęć na terenie obozu kadeci pełnili służbę w kompaniach, utrzymywali ład i dyscyplinę. Nie zabrakło również rozrywki – wspólną integrację zapewniło ognisko i zabawy sportowe.

Pomimo zmiennych warunków atmosferycznych pobyt na obozie przyniósł mnóstwo wrażeń i doświadczeń. Wszystkim kadetom uczestniczącym w obozie serdecznie gratulujemy! Zdobyte doświadczenie zaowocuje w przyszłości, a dla wielu może być przepustką do służby w mundurze.👏