Bieg Erasmusa 2024

Nasi kadeci wzięli udział w ogólnopolskim Biegu Erasmusa. W tym roku, konkurs odbył się w formule online – dzięki temu w zawodach mogli wziąć udział uczniowie bez względu na lokalizację.

✅Jak informują organizatorzy, głównym celem biegu było zachęcanie młodych osób do aktywnego udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w Polsce między 6 a 9 czerwca 2024 roku. Nie bez powodu tegoroczne zawody odbyły się pod hasłem “Wspólnie dla demokracji!”

🗣️- To nie tylko sportowe wyzwanie, to także manifestacja naszego zaangażowania w demokrację i wspólną budowę lepszej, bardziej zjednoczonej Europy – podają organizatorzy.

Dzięki przystępnej formie biegu, w zawodach wzięli udział i nasi uczniowie: Marietta, Wiktoria, Aleksandra i Emil pod trenerskim okiem pana Rafała Czerwińskiego. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i promowanie aktywnego spędzania czasu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom! 👏