Ćwiczenia w symulacji

23 lutego w Zespole Szkół Mundurowych w Słupsku odbył się pokaz i prezentacja możliwości trenażera do symulacji działań ratowniczo-gaśniczych.

Firma Fire&Flames przedstawiła kadrze nauczycielskiej i uczniom z klas o profilu straży pożarnej i straży granicznej wykorzystanie mocy nowych technologii w służbie tym, którzy chronią nasze społeczeństwo, oferując szkolenie z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu. 💪

🚒Trenażer docelowo ma znaleźć zastosowanie w szkoleniach strażaków PSP, jak również druhów OSP, ale doskonale sprawdziłby się także w szkole mundurowej, szczególnie na zajęciach z edukacji pożarniczej. Nie ma się co dziwić, że trenażer był oblegany przez strażaków, a uczniowie z klas o tym profilu prosili panów prezentujących urządzenie o pozostanie w szkole dłużej. Mieli wielką frajdę z możliwości, jakie daje trenażer.

Głównie uruchamiane były scenariusze: symulacji pożaru budynku, symulacji wypadku samochodowego, symulacji rozpoznania i neutralizacji skażenia chemicznego, symulacji pożaru budynku wielorodzinnego.

👏Dziękujemy za fantastyczne doświadczenie!