Spotkanie z Instytutem Pamięci Narodowej

Zespół Szkół Mundurowych gościł w piątek (16 czerwca) w Szkole Policji w Słupsku, gdzie gdański oddział Instytutu Pamięci Narodowej przedstawił założenia swojego innowacyjnego projektu klas patronackich.

👉Poprzez współpracę z placówkami oświatowymi, Instytut Pamięci Narodowej chce pomóc w edukowaniu młodzieży z zakresu najnowszej historii Polski oraz krzewić wśród niej patriotyczną postawę. Mają w tym pomóc materiały edukacyjne, projekty, konkursy, prezentacje i warsztaty przygotowywane przez IPN.

✅Nabór do projektu, który obejmie kilka szkół z regionu słupskiego jest już zamknięty, ale IPN planuje rozszerzyć go na kolejne lata, aby jeszcze większa liczba uczniów miała ułatwiony dostęp do wiedzy historycznej.

Dziękujemy za zaproszenie!