IB z wizytą w straży pożarnej

👉Kadeci z IB odwiedzili Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku, gdzie zapoznali się z jej strukturą i zadaniami. Uczniowie spotkali się także z Komendantem Miejskim PSP w Słupsku, mł. bryg. Krzysztofem Trockim. Szef słupskiej straży przedstawił młodzieży możliwości związane z służbą w PSP.

👂Uczniowie mieli też okazję posłuchać o zadaniach realizowanych przez Komendę Miejską – głównie z zakresu prewencji i służby operacyjno-szkoleniowej. Zapoznali się też z wyposażeniem jednostki i specyfiką pracy strażaka.

🚨Niewątpliwie ciekawym doświadczeniem była możliwość zaobserwowania alarmu dotyczącego rzeczywistego zdarzenia. To dało kadetom potężny zastrzyk adrenaliny, bo mogli zaobserwować w akcji dyżurnego przyjmującego zgłoszenie, jak i samych ratowników przygotowujących się do akcji.