Pielęgnowali tradycję

Kadeci-harcerze z 20. Drużyny Harcerek i Harcerzy WILKI nie zapomnieli o bożonarodzeniowej tradycji – przekazali Betlejemskie Światło Pokoju zaprzyjaźnionym instytucjom i służbom. Tym sposobem, Światło rozbłysło m.in w słupskim Ratuszu, Komendzie Miejskiej Policji czy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Nie zabrakło go również w naszej Szkole, za co serdecznie dziękujemy!

“Historia Betlejemskiego Światła Pokoju rozpoczyna się w mieście, w którym narodził się Chrystus. Przez wiele lat miasto to było miejscem wielu konfliktów zbrojnych, ataków terrorystycznych oraz napięć na tle politycznym.

W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od tego ognia co roku odpala się jedną, maleńką świeczkę, która niesiona przez skautów i harcerzy z całego świata zatacza wielki krąg.

Moment odpalania Światła jest opisywany jako niesamowity, magiczny, jakby nie z tej ziemi. W tym właśnie momencie, dzięki tej idei, możemy zatrzymać się na chwilę powstrzymując złość i gniew. Już od ponad 30 lat Światełko wędruje po całym świecie, oznaczając znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.

Darem, jakim jest Światło, harcerze i skauci pragną podzielić się ze wszystkimi ludźmi na całym świecie – w szkołach, urzędach, kościołach – dzieląc się radosną nowiną i roznosząc wszelkie wartości pokoju i braterstwa.” ✨✨✨

Wyświetl statystyki i reklamy

Promuj post