Dziś rozpoczęliśmy rok szkolny 2022/2023!

Cieszymy się, że razem z Wami mogliśmy powitać kolejny rok szkolny w Zespole Szkół Mundurowych w Słupsku! Wszystkim uczniom życzymy sukcesów w nauce, wzorowych ocen, znakomitej frekwencji i wytrwałości w dążeniu do celu – szczególnie pierwszoklasistom, którzy dopiero będą poznawać mury naszej szkoły.

PS. Pamiętajcie, że kanapki wyciąga się z plecaka! 🥪

1 września to również bardzo ważna data w historii naszego kraju. Tego miesiąca w 1939 roku polska młodzież nie poszła do szkół. Bez wypowiedzenia wojny, Niemcy zaatakowały Polskę. Za symboliczny początek II wojny światowej uważa się ostrzelanie przez niemiecki pancernik „Schleswig-Holstein” Wojskowej Składnicy Tranzytowej na gdańskim półwyspie Westerplatte. W tym wyjątkowym dniu pamiętajmy także o tych, którzy zginęli broniąc naszej Ojczyzny.