Uroczyste rozdanie certyfikatów uczestnictwa w szkoleniu na poligonie w Wicku Morskim pod Ustką

Kadeci z Zespołu Szkół Mundurowych w Słupsku przez pięć dni, pod okiem instruktorów z 7. Brygady Obrony Wybrzeża, ćwiczyli żołnierskie rzemiosło na poligonie w Wicku Morskim pod Ustką. Codziennie, ze względów na zagrożenie pandemią koronawirusa, dowożono ich na zajęcia, ale jest szansa, że w przyszłości będą się szkolić w systemie ciągłym, mieszkając pod namiotami. Teraz 47 uczniów klas trzecich (w tym 17 dziewczyn) otrzymało certyfikaty uczestnictwa w szkoleniu, które wręczył dowódca 7. BOW płk Roman Kopka, w towarzystwie zastępcy komendanta Centralnego Poligonu Sił Powietrznych ppłk. Mariusza Kowalika. Spotkanie odbyło się w siedzibie szkoły przy ul. Łukasiewicza w Słupsku, a kadetów, którzy uzyskali najlepsze wyniki, dodatkowo uhonorowano wojskowymi plecakami i pamiątkowymi albumami. W tej grupie znaleźli się Karolina Franczak, Oliwia Strzelecka, Weronika Tymińska, Oskar Kołpacki, Jan Kostrzewski i Jakub Sufryt. Gratulujemy!

Fot. ppor. Piotr Gulbicki