Akcja Społeczna – Maraton dla Ziemi – Sadzenie Lasu Przyjaźni 🌳🌳🌳

W dniu 30 kwietnia 2021 roku młodzież z naszej szkoły wraz z opiekunami Grzegorzem Przybysz oraz Rafałem Brzykcy, uczestniczyła w sadzeniu lasu 🌳 w ramach Akcji Społecznej – Maraton dla Ziemi – Sadzenie Lasu Przyjaźni, zorganizowanego przez Fundację Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „SUB VENTUM” oraz Nadleśnictwo „Leśny Dwór”.

Po części oficjalnej, gdzie zostaliśmy wszyscy gorąco przywitani, udaliśmy się z pracownikami leśnymi w przygotowane miejsce do sadzenia drzewek. Dlatego, że wśród nas byli pełni sił młodzieży przydzielono nas do sadzenia sadzonek dębu 🌳. Uczniowie dobrali się w pary oraz w trójki i wzięli się do pracy. Zasadziliśmy około 1000 sadzonek🌳. W bardzo miłej i życzliwej atmosferze – z uśmiechem na twarzy nie wiedząc kiedy, był czas na zakończenie pracy. Na zakończenie otrzymaliśmy gadżety oraz pamiątkowy dyplomy z podziękowaniem za udział w akcji. Ugoszczono nas również kiełbaską przy ognisku, ciastem i kawą oraz wodą. Wszyscy z przekonaniem, że zrobiliśmy tego dnia coś pożytecznego, spełnieni wróciliśmy do domów.