Pomorskie Dni Przedsiębiorczości

W ramach tegorocznych Pomorskich Dni Przedsiębiorczości , które odbywały się w dniach 18- 19 listopada w formule online na kanale YT WUP w Gdańsku oraz na kanale FB WUP Gdańsk, uczniowie klas drugich naszej szkoły wzięli udział w panelu inspiracyjno – motywacyjnym  pod hasłem    „ Kierunek : przedsiębiorczość. Kompetencje jutra zdobywaj już dziś”.

W ramach panelu odbyły się prelekcje znanych mówców motywacyjnych i youtuberów: Przemysława Staronia, Michała Zawadki, Michała Kowalczyka, Michała Matysiaka, Piotra Boguckiego i Adama Drzewieckiego. Prelegenci opowiedzieli o kompetencjach sprzyjających rozwojowi postawy przedsiębiorczej, będących również tzw. kompetencjami przyszłości, które  pozwolą znaleźć swoją drogę zawodową w szybko zmieniającej się rzeczywistości, a także o możliwościach i potrzebie rozwoju tych kompetencji. Wystąpienia podzielone były na bloki tematyczne:

1. „Emocje, relacje i współpraca”
  2. „Umiejętności cyfrowe”
  3. „Myślenie krytyczne i uczenie się”

W swoich wystąpieniach Przemysław Staroń i Michał Zawadka podkreślali znaczenie emocji   i dobrego nastawienia a także budowania współpracy międzypokoleniowej w dążeniu do osiągnięcia zawodowego sukcesu. Michał Kowalczyk wskazał możliwość wykorzystania umiejętności cyfrowych w karierze zawodowej a Adam Drzewiecki przedstawił drogę tworzenia kanału na YT.

W czasie Dni Przedsiębiorczości uczniowie mieli również możliwość wzięcia udziału drogą telefoniczną, poprzez Messengera oraz na platformach komunikacyjnych w indywidualnych konsultacjach prowadzonych przez doradców zawodowych WUP z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Słupsku. Konsultacje dotyczyły m.in. planowania przyszłości zawodowej oraz rozwijania kompetencji przyszłości.

Organizatorem wydarzenia był Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku działający w imieniu Samorządu Województwa Pomorskiego.