“DANIA Z KLASĄ” – szkolna wycieczka

W dniach 23-25 października 2019r. odbył rejs promem do Dani przez Szwecję z wycieczką do Kopenhagi. Pierwszym przestankiem dla Naszej młodzieży było miasto Malmö, gdzie wizytówką jego zabytkowej części jest Radhuset – Ratusz zdobiący miejski rynek Stortorget oraz budynek Turning Torso, który jest najwyższym budynkiem mieszkalnym w Szwecji. Mieli możliwość przejazdu najdłuższym mostem Öresund między lądami w Europie. Uczniowie zwiedzili Oceanarium – Błękitną Planetę – jest największym w północnej Europie kompleksem składającym się z 53 akwariów, w których można podziwiać 20 tysięcy zwierząt morskich w tym 450 gatunków ryb. Oczywiście było także zwiedzanie Kopenhagi jedno z największych miast Skandynawii, które jest położone nad cieśniną Sund. Strzeże go najsłynniejsza na świecie Mała Syrenka tuż przy Przystani Królewskiej. W stolicy Danii młodzież mogła zobaczyć m.in. Fontannę Bogini Gefion, Pałac Amalienborg, siedzibę Parlamentu – Zamek Christiansborg i XVIII wieczną dzielnicę portową Nyhavn. Młodzież wróciła zmęczona, ale bardzo zadowolona z 3- dniowej wycieczki.