Wizyta młodzieży w COSSG w Koszalinie

W dniu 17 września 2019r. uczniowie Zespołu Szkół Akademickich wybrali się na wycieczkę do Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie w celu przybliżenia zawodu funkcjonariusza Straży Granicznej oraz zakresu pełnionej przez nich służby. Kadra COSSG oprowadzali młodzież specjalnie przygotowanej ścieżce edukacyjnej, prezentując bazę dydaktyczną Szkoły, sprzęt techniczny, szkoleniowy i transportowy, który jest używany na co dzień przez funkcjonariuszy w służbie. Atrakcją był pokaz sprzętu szkoleniowego wykorzystywanego między innymi do ćwiczeń z technik interwencji, walki wręcz i samoobrony, a także możliwość samodzielnego sprawdzenia zabezpieczeń w dokumentach, użycia detektorów metali, specjalistycznych kamer, czy obejrzenia próbek odpadów, a także prezentacja bramki radiometrycznej, Szkolnej Jednostki Pływającej SG Typu „Szkwał”, z możliwością wejścia na „mostek kapitański” oraz ekspozycja umundurowania SG.