Spotkanie w jednostce Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce

W dniu 21 listopada 2017 r. uczniowie klas mundurowych Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego, działającego pod patronatem Akademii Pomorskiej w Słupsku, w ramach podpisanego porozumienia o współpracy z Centralnym Poligonem Sił Powietrznych w Ustce, zapoznali się z infrastrukturą poligonu oraz zadaniami żołnierzy wykonywanymi podczas zabezpieczeń strzelań.
Młodzież miała możliwość obejrzenia strzelania pododdziałów 8 Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego oraz Dywizjonu Przeciwlotniczego z 12 Szczecińskiej Brygady Zmechanizowanej. Do dyspozycji uczniów był specjalnie przygotowany sprzęt pododdziału, który wykonywał strzelania na poligonie.
Z ramienia Dowództwa Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce koordynatorem spotkania była pani major Karolina Krzewina-Hyc.