Zajęcia w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku

27 lutego 2019 r. klasa policyjna wzięła udział w zajęciach praktycznych w KMP w Słupsku. Zajęcia prowadził Oficer Prasowy KMP w Słupsku nadkom. Robert Czerwiński, który w pierwszej części zajęć przedstawił podstawę prawną swojej służby i jakie ma zadania w tym zakresie do zrealizowania. Podzielił się wrażeniami z dotychczasowej służby, opowiedział kilka anegdot, jak również o wpadkach jakie przydarzyły się jemu i jego kolegom, koleżankom podczas udzielania wywiadów. Druga część spotkania to były ćwiczenia, podczas których uczniowie sami , na podstawie przygotowanych treści, wcielili się w Oficerów Prasowych i udzielali zainscenizowanego wywiadu. Po ćwiczeniach wszyscy dzielili się swoimi wrażeniami. Uczniowie stwierdzili, że nie jest to łatwe zadanie do wykonania i potrzeba wiele doświadczenia, aby wykonać je w sposób prawidłowy.