Wykład Pani dr Ewy Piotrów

W dniu 1 grudnia br. naszą szkołę odwiedził kolejny interesujący gość Pani dr Ewa Piotrów z Instytutu Pedagogiki Akademii Pomorskiej w Słupsku. Podczas wykładu dla naszych uczniów zostały poruszone zagadnienia dotyczące pojęcia pedagogiki oraz pedagogiki resocjalizacyjne, a także zostało przybliżone pojęcie interdyscyplinarnego charakteru pedagogiki jako dyscypliny naukowej, a więc korzystającej z dorobku innych nauk, w tym z dorobku psychologii. Pani doktor przedstawiła możliwości wykorzystania teorii psychologicznych w oddziaływaniach resocjalizacyjnych, przede wszystkim w zakresie nurtu psychodynamicznego oraz behawiorystycznego, a także omówiła możliwości oddziaływań wychowawczych realizowanych w placówkach resocjalizacyjnych dla nieletnich i dorosłych.