“Mowa ciała” w Zespole Szkół Akademickich w Słupsku

W dniu 16 listopada br. odbył się w naszej szkole wykład Pani dr Marii Aleksandrovich – kierownika Zakładu Psychologii Instytutu Pedagogiki Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Zajęcia poświęcone były tematyce “Mowy ciała i komunikacji niewerbalnej”. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się dlaczego współcześni politycy i celebryci korzystają z usług wyspecjalizowanych doradców wizerunkowych i trenerów wizerunku i marketingu oraz dlaczego tak ważne jest pierwsze wrażenie, jakie są funkcje mowy ciała i jak na jej podstawie odczytać osobowość człowieka. Młodzież otrzymała także praktyczne wskazówki, jak można “czytać” człowieka po wyrazie jego twarzy, przybranej sylwetce, ułożeniach dłoni i nóg.

Był to kolejny z cyklu wykładów pokazowych pracowników Instytutu Pedagogiki dla Uczniów Zespołu Szkół Akademickich w Słupsku. Niebawem kolejne.

Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia.